İbrahim Saraçoğlu önerdi: Biraz limon biraz maydanoz! Karaciğeri cam gibi yapıyor

Sağlıksız beslenme düzeni, yaşam stilinde düzensizlik ve birçok faktör karaciğeri zamanla olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle obezite, kalp rahatsızlıkları, kronik yorgunluk, sindirim problemleri, alerji ve baş ağrısı gibi birçok rahatsızlık tetiklenebilir.

Karaciğer, insülin, hemoglobin ve birçok hormonu parçalama görevindedir. Aynı zamanda kırmızı kan hücreleri için de oldukça önemli bir rol oynar. Karaciğer düzgün çalışmadığında ise vücut çeşitli sinyaller gönderir. Ancak bu organı temizlemek için tüketebileceğiniz çeşitli gıdalar, takviyeler mevcut.

Vücuttaki en büyük organ olan karaciğer, yenilenebilme özelliği taşır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, karaciğeri temizleyebilmek için tüketebileceğiniz doğal karışımı açıkladı.

Karaciğerin cildimizin aynası olduğunu aktaran İbrahim Saraçoğlu, cilt koyulaşması, sivilcelenme ve cilt problemleri yaşayan kişilerin karaciğerinde toksinlerin arttığını belirtti.

İbrahim Saraçoğlu karaciğer yağlanmasını önleyen ve cildin ışıl ışıl parlamasını sağlayan doğal bir karışım tavsiye etti. Temizlenen karaciğer sayesinde cilt çok daha parlak, genç ve temiz görünecek.

MAYDANOZ VE LİMON KARIŞIMI

Maydanoz ve limon karışımıyla karaciğeri temizlemek için yapmanız gereken şey oldukça basit. Buradaki püf nokta maydanozların küçük olması gerektiği.

İlk olarak maydanozu saplarıyla birlikte blenderdan geçirin. Ardından tam bir limon suyuyla karıştırın. Son olarak ise 1 su bardağı su ilave edin. Hazırladığınız karışımı tekrar blenderdan geçirmeye devam edin. Elde ettiğiniz karışımın sabahları aç karnına tüketilmesi şart.

Karaciğer yağlanmasını önlemek birçok sağlık riskini önleyerek daha kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlar. İbrahim Saraçoğlu, bu kürün 15 gün boyunca her sabah aç karnına tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. 15 günün sonunda 5 gün ara verdikten sonra tekrar 15 gün aynı işlemi tekrar edebilirsiniz.

Birçok insan kilo verme sürecinde yağlarından arınsa da organlarda bulunan yağlar, kilo verme sürecinde vücuttan atılmaz. Bu nedenle karaciğeri temiz tutmak için temizleyici etkisi olan besinlere yönelmekte fayda var.

Cildin aynası olan karaciğerin sağlıklı çalışması için uygulayabileceğiniz farklı karışımlar, besinler mevcut. Bu doğal karışımları evinizde hazırlayarak tüketebilirsiniz.

LİMON VE ZENCEFİL KARIŞIMI

Limon suyu karaciğeri temizlemede etkili ilaçlardan biri olabilir. Karaciğeri temizleyen, sindirim sistemini düzenleyen, kabızlık ve tansiyona iyi gelen etkili bir besindir.

Limon ve zencefil karışımı ise karaciğerde biriken toksinleri atmak için etkili bir ilaçtır. Karaciğer yenilenmesini destekleyen bu karışımın bazı püf noktalara dikkat ederek tüketilmesi gerekiyor.

Hazırlaması oldukça basit olan zencefil ve limon birleşimi karaciğer fonksiyonlarını iyileştirerek bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Zencefil limon tarifi için yapılması gerekenler oldukça basit.

YAPILIŞI

İlk olarak 1 bardak suyu kaynattıktan sonra 1 limon suyu ve 1 yemek kaşığı zencefili ekleyerek hepsini karıştırın. Ardından karışımı 5-10 dakika pişmeye bırakın. Karışım soğuduktan sonra, sabahları aç karnına tüketebilirsiniz.

BOL SU İÇMEK ÖNEMLİ

Karaciğeri temizlemek için günlük hayatınızda bol bol su tüketmeyi unutmayın. Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketmek vücudun daha aktif ve sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca karaciğeri temizlemenin en etkili yollarından biridir.

PANCAR

Pancar, karaciğeri temizleyerek işlevli hale getirmede güçlü etkiler barındırır. Beta karoten ve flavonoidler açısından zengin olan pancar doğal bir karaciğer temizleyicisidir. Öğünlerinize dahil edebilirsiniz.

NANE YAPRAĞI

Özellikle taze nane, safrakesesi ve karaciğer problemleri için etkili bir bitkidir. Her iki organın da düzgün çalışmasını sağlar. Temizlenen karaciğer ise cilt sağlığından kalp sağlığına kadar insan vücudunun iyileşmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx