Fenerbahçe’de transfer İsmail Yüksek ve Miguel Crespo’ya bağlı!

Yaz döneminde her bölgeye alternatif isimler alınırken, 6 numara transferi için yoğun çaba harcanmış ancak sonuç alınamamıştı. Özellikle İsmail Kartal’ın çok istediği Krunic için yönetim bütün şartları zorlasa da Milan oyuncusunu bırakmamıştı.

Daha şimdiden devre arasında 6 numara takviyesi konuşulmaya başlandı. Yönetim bununla ilgili alternatif planlar hazırladı. Ancak yaz transfer dönemindeki düşünce yine ağır basacak Fenerbahçe bu bölgeye transfer yapmak için uyumu ve kaliteyi bozacak bir isime yönelmeyecek.

Bu transferde sezon başından itibaren altı numarada görev yapan İsmail Yüksek ve Crespo’nun performansları büyük rol oynayacak. Hem teknik heyet hem de yönetim iki oyuncunun performansının sezon sonuna kadar yeteceğini düşünürse transfer yapılmayacak.

ORTAK ÖZELLİK MÜCADELE GÜCÜ

Yaz transfer döneminde birçok oyuncuyu alan ve bol alternatifli bir kadro kuran Fenerbahçe’de İsmail Kartal’ın elinde adeta iki ayrı 11 bulunuyor. Çaykur Rizespor ve Spartak Trnava mücadelesinde ideal değil, alternatif 11 sahadaydı. Süper Lig maçlarında oynayan ve Kartal’ın ideal 11’i olan oyuncular arasındaki uyum dikkat çekiyor. Bu da doğal olarak oyuna ve sonuca yansıyor.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde çıkılan maçta kullanılan daha az şans bulan isimlerin ofansta yaşadığı uyum sorunları dikkat çekmişti. Buna rağmen iki 11 arasında ortak özelliklerde bulunuyor. Mücadeleci gücü yüksek, savunmayı iyi yapan, geçişlere izin vermeyen ve kondisyon seviyesi yüksek bir Fenerbahçe olarak iki kulvarda da geniş kadro kendini gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx