Bu Yapay Zeka Coini, Apple Etkinliğiyle Uçabilir!

Merakla beklenen WWDC 2023 etkinliğine sadece bir gün kaldı. Dünya çapında geliştiricilerin katılacağı etkinlikte Apple’ın yeni MacBook modellerini tanıtması bekleniyor. Öte yandan, şirketin yeni bir karma sanal gerçeklik gözlük lansmanını görebiliriz. Böyle bir durumda, gözler doğrudan AI bağlantılı bir kripto sektörü olan yapay zeka coin’lere dönecektir.

5 Haziran’a dikkat: Apple haberi bu yapay zeka coin’i hareketlendirebilir

Son raporlara göre, yapay zeka coin’ler diğer kripto sektörlerine göre fazladan ivme kazanıyor. Bu talep 5 Haziran tarihli WWDC 2023 etkinliği ile metaverse projelerine de yönelebilir. Geçtiğimiz dönemde, Render (RNDR) ve SingularityNET (AGIX) gibi AI Coin’ler ön plana çıktı. Özellikle Render topluluğu, yaklaşan Apple 2023 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’ndan kaynaklı fırsatlar hakkında spekülasyonlar yapıyor.

Apple WWDC 2023 etkinliği, 5 Haziran saat 13:00’da başlayacak. Etkinlikte duyurulması beklenen ürünler arasında Apple’ın yeni bir VR gözlüğü yer alıyor. Bu bağlamda, Apple’ın artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) ürün lansmanının, Blockchain projesi olan Render’a yönelik talebi potansiyel olarak artabileceği düşünülüyor. Kriptokoin.com olarak Motley Fool gibi büyük şirketlerinde bu yönde tahmin yaptıklarını aktarmıştık.

Neden Render, AR/VR teknolojiyle nasıl bağlantılı?

Bir ‘işleme’ veya render ağı olan Render (RNDR), Blockchain üzerinde dağıtık GPU oluşturulmasına izin verir. AR/VR endüstrisi gibi hızla gelişen teknolojiler, render ağının benimsenmesi için geniş bir yol açıyor. Bunun nedeni, yüksek çözünürlüklü metaverse platformlarının Grafik İşleme Birimi (GPU) ihtiyaçları. Bu arada, geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın da piyasadan yüklü miktarda GPU satın almaya başladığı ortaya çıkmıştı.

Sonuç olarak, Render fiyatının Apple lansmanıyla birlikte artabileceği tahminler arasında. Ayrıca, gözlüğün kripto ödemeleri içerdiğine yönelik söylentiler dolaşıyor. Ancak bu iddia henüz şirket tarafından net bir şekilde doğrulanmadı.

İşte beklentiler

Reder topluluğundan MachineAlpha adlı bir Twitter hesabı, dün şu iddiaları ortaya attı:

Render (RNDR) tokeni, AR/VR endüstrisinde benimsenmeye başlandığında büyük bir değer artışı potansiyeli sunuyor. Apple WWDC’de duyurulacak olan VR gözlük, Render tokenine olan talebi artırabilir. Ayrıca, gözlüğün işlevselliğinin kripto ödemeleri içerdiği de düşünülüyor. Bekleyelim ve görelim!

RNDR fiyatı ne durumda, yapay zeka coin boğası yakın mı?

Apple bir yana, AI ve metaverse alanı özellikle son zamanlardaki NVIDIA hisse senedi fiyat artışını değerlendirdi. Render’ın finansal piyasaları sarsan fiyat rallisinden de faydalanabileceği öngörülmektedir. AI’ya bağlı yükselişi nedeniyle Render, risk ödül oranı yüksek olan en iyi kripto paralardan biri olarak ortaya çıkıyor. Ayrıca, RNDR mevcut teknik analizi, %28’lik bir artış olasılığını destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx